TYPY KOTLŮ:

PARTNEŘI:

Průtokové ohřívače

Průtokový ohřívač narozdíl od zásobníkového ohřívá vodu, pouze když jím voda protéká, jeho výhodou je tak malý rozměr a zároveň vysoká účinnost. Ohřívače jsou vhodné na místa, kam nelze z prostorových (nebo ekonomických) důvodů umístit bojler a přesto je tam požadován dostatek teplé vody. Mezi další výhody patří minimální tepelné ztráty, kdy účinnost ohřívače často přesahuje 90 %. Zároveň však vyžadují značný příkon plynu, který musí být okamžitě k dispozici.

Dělí se na malé, které vodu ohřívají v množství do 6 litrů za minutu o 25 °C, a ostatní velké, Malé ohřívače jsou určeny pro umyvadlo či dřez, ale nehodí se pro ohřívání vody do vany, k tomu jsou právě ohřívače velké, které ideálně fungují v koupelně, umývárnách a sprchách, zařízeních veřejného stravování atd.

Podle principu, na kterém fungují, se dělí na ohřívače:

Plynové průtokové ohřívače se při odběru teplé vody automaticky zapnou, jsou tedy hospodárné, a to i díky krátkým potrubním rozvodům, díky nimž pak dochází k minimálním ztrátám.

Moderní ohřívače jsou zabezpečeny, tudíž je chráněno zdraví jejich uživatelů. Kontrolu výše teploty výměníku zajišťuje vestavěný hlídač, který při překročení teploty ohřev vody zastaví. Hlídač toku spalin v případě poruchy funkce jejich odvodu ohřívač odstaví z provozu, čímž zabrání hrozícímu vracení se spalin do místnosti.

Dnes je nabídka plynových ohřívačů velice pestrá a variabilní, není tak problém vybrat si do kuchyně, koupelny a sociálních zařízení přesně takový, který bude adekvátně plnit účel a zároveň nenarušovat estetiku místnosti.


Nevíte si rady? Chybí Vám nějaká informace? Zeptejte se v diskusi!